Cyfrowa pracownia językowa – innowacyjne podejście do nauki języków obcych

Cyfrowa pracownia językowa – innowacyjne podejście do nauki języków obcych

We współczesnych szkołach językowych coraz większą popularnością cieszą się cyfrowe pracownie językowe. Dają one lektorom zupełnie nowe możliwości, które znacząco ułatwiają naukę języków obcych.

Dzięki cyfrowym pracowniom językowym nauczyciel może słuchać wypowiedzi uczniów nawet wtedy, gdy pracują oni w parach i grupach. Dodatkowo, możliwość nagrywania wielu wypowiedzi jednocześnie pozwala nauczycielowi dokładnie przeanalizować błędy popełniane przez uczniów i potem dopasować do nich program nauczania.

Tak urządzone laboratoria językowe sprawdzają się idealnie podczas zajęć, na których lektorzy kładą nacisk na komunikację, czyli słuchanie i mówienie. Stała weryfikacja wypowiedzi pozwala na wyeliminowanie i nieutrwalanie błędów fonetycznych. Stwarza także nowe możliwości pracy w parach i w grupach. Dzięki temu, że rozmowy uczniów są nagrywane, nauczyciel ma stałą kontrolę nad poprawnością językową i wymową.  Dodatkowo uczniowie mogą zostać podzieleni tak, by część z nich pracowała z nauczycielem z pozostali słuchali lektora w słuchawkach.

Cyfrowa pracownia językowa to nie tylko usprawnienie pracy w grupach. Dzięki możliwości nagrywania własnych wypowiedzi, uczniowie mogą sami odsłuchiwać i korygować swoje błędy. Można także zwiększać lub zmniejszać tempo nagrań, tak by sprawdzić z czym dokładnie mamy problem. Tego typu pracownie dają także możliwość prowadzenia indywidualnej rozmowy z lektorem.

Chcesz mieć nowoczesne laboratorium językowe? Już dziś zamów do swojej szkoły cyfrową pracownię językową! Dzięki niej, lekcje języka obcego staną się dużo przyjemniejsze zarówno dla uczniów, jak i dla samego nauczyciela.

Sprawdź cyfrowe pracownie językowe dostępne w naszym sklepie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *