Drukowanie – podejdźmy do tematu „na chłodno”

Drukowanie – podejdźmy do tematu „na chłodno”

W poprzednim artykule przenieśliśmy się na Biegun Północny, by przyjrzeć się zmianom jakie zachodzą w rejonach polarnych na skutek podwyższenia temperatury atmosfery ziemskiej. Sytuacja nie jest kolorowa ale do uratowania. Musimy tylko podjąć pewne działania prewencyjne.

Jednym z wielu kroków jakie możemy przedsięwziąć jest ograniczenie ilości emitowanego ciepła oraz zużycia energii elektrycznej. Oba czynniki dzisiaj jeszcze idą ze sobą w parze: energia wciąż produkowana jest w większości ze spalania paliw kopalnych. Proces ten naturalnie wiąże się z emisją bardzo dużej ilości ciepła do atmosfery.

Spośród różnorakich urządzeń, które pobierają znaczne ilości prądu emitując przy tym także ciepło są drukarki. W sposób szczególny wspomnieć musimy o tych, z których korzystamy w firmach, gdzie miesięcznie drukujemy dziesiątki tysięcy dokumentów. Przy takiej liczbie stron, ilość pobieranej energii jak i emitowanego ciepła zaczyna odgrywać duże znaczenie. Nie tylko dla środowiska ale także dla portfela właściciela. W tym momencie pojawia się firma Epson, która wprowadza szereg rozwiązań redukujących wspomniane negatywne skutki procesu wydruku.

Foto: materiały prasowe Epson

Po pierwsze dokonując zakupu należy zwrócić uwagę na sam typ drukarki, czy jest laserowa czy też atramentowa. Urządzenia laserowe do niedawna jeszcze cieszyły się opinią niezawodnych, oszczędnych i zapewniających najwyższą jakość druku. Obecnie jednak drukarki atramentowe nie pozostają w tyle a pod względem oszczędności znacznie wyprzedzają konkurentów. Spośród produktów marki Epson, każda firma znajdzie coś dla siebie. Zarówno potężne przedsiębiorstwo ze znaczną liczbą użytkowników, jak i kameralna firma potrzebująca wydrukować zaledwie kilka stron dziennie.

Każdy z modeli nie wymaga użycia ciepła podczas drukowania, to zaś znacznie zmniejsza ilość pobieranej energii elektrycznej. Już na samym początku, po włączeniu drukarki, pomijany jest etap nagrzewania. Korzysta na tym nie tylko środowisko ale także użytkownik, któremu zależy na czasie, bowiem wydruk odbywa się natychmiast. Technologia Heat-Free jest przełomem a zarazem świadectwem troski marki o środowisko naturalne. Doceniamy te działania i wspieramy na każdym kroku.

W kolejnym artykule przybliżymy natomiast dokładniej różnice pomiędzy drukarkami laserowymi a atramentowymi. Bądźcie czujni 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *