Epson eksploruje kosmos

Epson eksploruje kosmos

Od pewnego już czasu, naukowcy coraz częściej podnoszą głowy do góry. Dosłownie i w przenośni. Badania, które prowadzą napawają bowiem optymizmem natomiast obszar, na którym się odbywają znajduje się wysoko ponad chmurami.

Kosmos rozpala wyobraźnię… i z pewnością uczy pokory. Na Ziemi nie doświadczymy zjawisk, które w nim występują. Odległość liczy się tam latami, a przykładowa gwiazda, którą widzimy w przyjemny letni wieczór, może nie istnieć już od 1000 lat. Badania przestrzeni kosmicznej pozwalają nam lepiej zrozumieć miejsce, które zajmujemy w tym złożonym systemie. Uczymy się także, jak możemy się bronić przed jego szkodliwymi czynnikami. Prowadzenie eksploracji wiąże się jednak z dużym ryzykiem dla astronautów. I mimo, że technologia rozwija się coraz szybciej, nasilenie ekspansji kosmicznej wiąże się wciąż z ciągłym przyrostem tego ryzyka.

Robot projektu GITAI przeznaczony do prowadzenia prac w przestrzeni kosmicznej

Foto: materiały prasowe

W odpowiedzi na rosnące potrzeby, powołany został do życia projekt GITAI. Ten japoński startup ma na celu rozwój robotów przeznaczonych do funkcjonowania na stacjach kosmicznych. Postęp technologiczny przyczyni się do zmniejszenia ryzyka związanego z pracą człowieka w kosmosie. Ponadto drastycznie obniży koszty związane z koniecznością długiego i skomplikowanego szkolenia astronautów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy rośnie zapotrzebowanie na siłę roboczą w kosmosie. Budowane są kolejne bazy na Księżycu i na Marsie. Rozwijają się stacje kosmiczne. Zainteresowanie społeczeństwa eksploracją kosmosu przybiera na sile.

Robot sześcioosiowy marki Epson przeznaczony dla wielu branż przemysłowych

Foto: materiały prasowe

Firma Epson skutecznie przyczynia się do rozwoju ekspansji w kosmosie. I wcale nie chodzi o zainstalowanie drukarki na stacji kosmicznej. Znany producent sprzętów biurowych rozwija prężnie również dział robotyki. Tego rodzaju urządzenia przemysłowe coraz powszechniej zastępują człowieka przy taśmach produkcyjnych i różnego rodzaju precyzyjnych pracach, nieraz odbywających się w szkodliwym środowisku. Firma Epson współpracuje przy projekcie GITAI podejmując inwestycje na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii. Wiedza pracowników marki w znacznym stopniu przyczyni się do usprawnienia produkcji robotów i ich wykorzystania w przestrzeni kosmicznej.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki prac badawczych i przełomowe odkrycia, jakie z pewnością czekają „za rogiem” Kuli Ziemskiej 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *