I znowu Epson górą

I znowu Epson górą

Jakość produktów marki Epson doceniana jest na każdym kroku przez użytkowników z całego świata. Tak było i tym razem, kiedy projektor Epson EH-TW5700 uzyskał bardzo dobre opinie od redakcji videotesty.pl.

Znany i ceniony portal videotesty.pl pomaga użytkownikom przeróżnych sprzętów dokonać wyboru najlepszego urządzenia. Redaktorzy serwisu przeprowadzają szczegółowe analizy multimediów, rekomendując przy tym sprzęty najwyższej jakości. W swojej recenzji Maciej Turalski bez owijania w bawełnę przedstawia najważniejsze cechy nowego projektora multimedialnego Epson EH-TW5700.

Epson EH-TW570

Foto: materiały prasowe

Zasadniczą zmianą jaka zaszła względem modelu poprzedniej generacji jest pojawienie się oprogramowania Android TV oraz bezprzewodowego połączenia z internetem. Dzięki nim projektor zyskuje funkcjonalność podobną do najnowszych telewizorów z funkcją Smart. Obsługuje przeróżne materiały rozrywkowe oraz serwisy streamingowe, Asystent Google wysłucha naszych poleceń a bezprzewodowa łączność pozwoli wyświetlić treści z naszego telefonu.

Samo urządzenie jest bardzo estetyczne. Biała błyszcząca obudowa dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. Producent zadbał nawet o to, by z tyłu projektor nie straszył panelem pełnym wejść pod różne przyłącza. Całość została zasłonięta zdejmowaną materiałową przesłoną. Projektor został wyposażony w 10-watowy głośnik. Jeżeli jednak jakość dźwięku nie będzie zadowalająca, nie ma problemu. Dzięki funkcji Bluetooth AptX można połączyć się z różnego rodzaju sprzętem audio: słuchawkami, soundbarami czy głośnikami.

Epson EH-TW5700 ze zdjętą przesłoną (widok z tyłu)…

Foto: materiały prasowe
I z założoną.

Foto: materiały prasowe

Parametry obrazu powinny zadowolić każdego amatora kina domowego. Co prawda nie zobaczymy projekcji w rozdzielczości 4K, jednak Full HD zapewni wyrazistość szczegółów na bardzo wysokim poziomie. Kontrast rzędu 35 000 : 1 oraz jasność na poziomie 2700 lumenów pozwolą cieszyć się obrazem nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Natomiast rozmiar projekcji przy najwyższych ustawieniach wyniesie aż 300 cali.

Cezary Pazura mówił, że obraz nie może świecić na czarno. Rzeczywiście, problemem może okazać się wyświetlanie przez projektor scen nasyconych ciemnymi barwami. Epson EH-TW5700 radzi sobie jednak z nimi dzięki zwiększonemu czynnikowi gamma. Sam obraz również można konfigurować. Po pierwsze projektor wyposażony został w funkcję korekcji zniekształceń trapezowych, dzięki której koryguje kształt projekcji i dostosowuje do płaszczyzny, na której jest wyświetlana. Ponadto zmienne proporcje obrazu pozwalają cieszyć się lepszymi wrażeniami na przykład podczas grania w gry.

Nie zawsze wysokiej jakości technologia musi się wiązać z wzięciem kredytu. Projektor może natomiast okazać się rozwiązaniem znacznie korzystniejszym od telewizora. Warto się zastanowić 🙂 Zachęcamy do zajrzenia na stronę naszego sklepu: www.fart24.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *