Okulary Moverio – technologia widoczna gołym okiem

Okulary Moverio – technologia widoczna gołym okiem

Na pierwszy rzut oka, można stwierdzić, że okulary AR to tylko gadżet, który należy potraktować z oka przymrużeniem. Kiedy jednak przejrzymy na oczy, w oka mgnieniu dostrzeżemy niesamowite możliwości, jakie ten sprzęt nam zapewnia. Rzućcie więc okiem na nasz artykuł 😉

O rozszerzonej rzeczywistości napisaliśmy już kilka słów w artykule AR – ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ. Dzisiaj postaramy się rozwinąć ten temat i ukazać Wam zalety i zastosowania tej technologii.
AR w przeciwieństwie do Rzeczywistości Wirtualnej VR, opiera się na obrazie rzeczywistym. Nie tworzy treści wyimaginowanych a jedynie nanosi pewne dane na to co realne.

Rozszerzona Rzeczywistość jest swego rodzaju udoskonaleniem ludzkiego oka. Udostępnia nam materiały, których musielibyśmy szukać lub zerkać na ekran komputera. Dzięki niej mamy przed oczami wszystkie kluczowe parametry, potrzebne podczas wykonywania danej pracy. Technologia ta pozwala zachować naturalną sylwetkę bez konieczności wychylania się w stronę monitora wyświetlającego nam obraz z kamery a przy okazji obydwie ręce pozostają wolne.

Foto: materiały prasowe Epson

Od pewnego czasu branżę AR coraz prężniej rozwija marka Epson. Ich okulary z serii Moverio znajdują coraz więcej zastosowań w kolejnych dziedzinach. Bardzo pomocne okazują się podczas zabiegów medycznych, które wymagają od lekarza dużego skupienia oraz wolnych rąk. W tym przypadku medyk ma możliwość obserwacji organów pacjenta na wyświetlaczu zlokalizowanym bezpośrednio przed oczami.
Zadowoleni będą także operatorzy dronów, którzy dzięki modelowi Moverio BT-300 Drone FPV Edition będą mogli obserwować widok z kamery urządzenia wraz ze wszystkimi parametrami lotu. Natomiast kamerka wbudowana w okulary pozwoli nagrać drona z ziemi.

Epson pochwalić się może także współpracą z zespołem Mercedes AMG PETRONAS, który wspiera swoją technologią AR. Marka ta podczas interaktywnego zwiedzania udostępniła widzom garaż Formuły 1. Dzięki okularom Moverio, zwiedzający mogli zajrzeć wgłąb bolidu, zaobserwować jego kluczowe parametry takie jak na przykład aerodynamika pojazdu, charakterystyka mechaniki ale także profile kierowców. Widzowie zostali oprowadzeni po całym garażu i mogli zanurzyć się w niesamowitym świecie wyścigów Formuły 1.

Bolid W09 zespołu Mercedes AMG PETRONAS
Foto: materiały prasowe Mercedes AMG F1
Rozszerzona Rzeczywistość w garażu Mercedes AMG F1 widziana przez okulary Epsona.
Foto: materiały prasowe Epson

W zależności od preferencji, okulary mogą nam wyświetlić wszystkie zaprogramowane informacje jakich oczekujemy. I nie ma znaczenia czy chodzi o ukazanie wymiarów bolidu Formuły 1, czy też o dopracowanie dokumentu do biura. Technologia rodem z „Iron Mana” stała się faktem.

Okulary nanoszą na rzeczywisty obraz dodatkowe informacje.
Foto: materiały prasowe Epson

AR zapewnia także dalekosiężną łączność przy pomocy łącza WiFi. Oznacza to, że obraz z kamery wbudowanej w okulary może być udostępniony na drugim końcu świata. Umożliwia to na przykład uczestnictwo uczniów w zdalnych zajęciach szkolnych. Natomiast pracujący w terenie operatorzy, mogą tym sposobem uzyskać wsparcie specjalistów dowodzących projektem.

Foto: materiały prasowe Epson

Wbudowana technologia Si-OLED (Silicon – Organic Light – Emitting Diode) zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów i jasny, wyraźny obraz. Okulary są przy tym bardzo lekkie, dzięki czemu nawet długa praca nie jest uciążliwa. Ponadto ich kształt przystosowany został również dla osób na co dzień noszących okulary korekcyjne.

Co ważne, okulary pozwalają na wykonywanie błyskawicznych zdjęć, które natychmiast zostają zapisane w pamięci serwera. Znacznie ułatwia to prowadzenie dokumentacji podczas przeprowadzania wszelkiego rodzaju przeglądów technicznych. Pracownik oszczędza czas, który musiałby poświęcić na odręczne wprowadzanie danych do systemu.

Wbudowana kamera zbiera informacje o otoczeniu oraz pozwala na wykonywanie zdjęć
Foto: materiały prasowe Epson

Kolejne modele Moverio BT-40 oraz Moverio BT-40S z dotykowym kontrolerem, usprawnią prowadzenie zadań firmowych tj. przeglądanie dokumentów czy wyszukiwanie danych. Inny produkt z tej serii, Moverio BT-35E wspomoże także działalność inżynierów, deweloperów i programistów. Teraz tworzenie projektów rozszerzone będzie o mnóstwo dodatkowych danych, które nie mogły zostać naniesione na papier.

Na sam koniec powiemy jeszcze oczywiście o rozrywce. Po ciężkim dniu każdy lubi zrelaksować się przy dobrym filmie lub pograć w ulubioną grę. Okulary Moverio również w takiej sytuacji dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Jasny i wyrazisty obraz pozwoli obejrzeć to, na co tylko mamy ochotę.

Okulary Moverio zapewnią całej rodzinie rozrywkę na najwyższym poziomie.
Foto: materiały prasowe Epson

Na stronie naszego sklepu znajdziecie wszystkie informacje na temat okularów Moverio wraz z ich specyfikacją techniczną. Serdecznie zapraszamy: www.fart24.pl 🙂

Model okularów Epson Moverio BT-35E
Foto: materiały prasowe Epson

Materiały źródłowe:
Augmented Reality and Mixed Reality | by MOVERIO | Epson.com | Epson US
(15) Epson Moverio – YouTube
Epson.pl/okulary przenośne

Źródło fotografii:
Materiały prasowe Epson
Materiały prasowe Mercedes AMG PETRONAS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *