Tablice interaktywne iBoard

Tablice interaktywne iBoard

iBoard to grupa tablic interaktywnych, które korzystają z technologii pozycjonowania w podczerwieni. Rozwiązanie to sprawia, że siatka promieni podczerwonych wyświetlana jest tuż przed powierzchnią tablicy. Gdy zostanie ona przerwana, natychmiast pojawia się „pociągnięcie” interaktywnego pióra. Tablice posiadają magnetyczną, ceramiczną, suchościeralną powierzchnię, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia. Dzięki swoim właściwościom mogą znaleźć zastosowanie m.in. w szkolnictwie czy w biznesie.

Każda tablica interaktywna posiada inteligentną ramę z magnetycznymi uchwytami na pisaki, dzięki czemu nie ma ona żadnych wystających elementów, a nauczyciel nie musi schylać się po coś do pisania. Tuż przy ramie wyświetlane są skróty do najczęściej wykorzystywanych funkcji przez użytkowników, które można też ukryć, w zależności od potrzeb. Sprawia to, że tablice interaktywne mogą być także wykorzystywane w muzeach czy spełniać funkcje tablic informacyjnych.

Aby korzystać z tablicy iBoard wystarczy użyć specjalnego magnetycznego pisaka w różnych kolorach lub po prostu palców. Dzięki technologii DualPen, dwie osoby mogą korzystać z tablicy jednocześnie, co wpływa na zwiększenie możliwości wykorzystania tablicy.

Do korzystania z tablic interaktywnych najlepiej wykorzystywać projektory krótkoogniskowe, które będą bezpieczne dla wzroku uczniów. Nie można też dopuścić do sytuacji, w których światło świeciłoby uczniom bezpośrednio w oczy. Ponadto, w przeciwieństwie do projektorów tradycyjnych, projektory krótkoogniskowe eliminują także charakterystyczny cień, co znacząco ułatwia korzystanie z tablicy.

Dowiedz się więcej o tablicach interaktywnych oferowanych w naszym sklepie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *