Test drukarki Epson EcoTank M1120

Test drukarki Epson EcoTank M1120

Rok temu, pod koniec maja, w serwisie Fakt.pl pojawiła się recenzja drukarki Epson EcoTank M1120. Był to czas, w którym lockdown trwał już drugi miesiąc, a wraz z nim rozpoczęła się nauka zdalna. Nieraz wymagała ona wykorzystania dobrej jakości drukarki, do wydruku na przykład dużej liczby prac domowych.

Potrzeba zainwestowania w lepszej jakości sprzęt pojawiła się zapewne u wielu z nas. Forma pracy zdalnej związana jest z koniecznością opracowania znacznej liczby wydruków. I w tym momencie pojawia się model marki Epson: EcoTank M1120.

Foto: materiały prasowe Epson

Po pierwsze trzeba powiedzieć, że urządzenie drukuje jedynie w czarno- bieli. Służy zatem do dokumentów w wersji podstawowej. Przekłada się to jednak na niewielki rozmiar drukarki (375‎ x 267 x 161 mm) i jej małą masę (3,5 kg). Doskonale wpasuje się zatem na niedużej przestrzeni na szafce przy komputerze.

Autorka wspomina, że z początku miała spory problem z instalacją urządzenia. Dopiero po pobraniu aplikacji Epson, wszystko poszło z górki. Rzeczywiście, obecnie aplikacje współpracujące z tego rodzaju sprzętami, znacząco usprawniają całą pracę. Podobnie jest w tym modelu. Za pomocą łączności poprzez WiFi, możemy bez problemu połączyć się z komputerem lub smartfonem i z łatwością wydrukować potrzebne materiały.

Foto: materiały prasowe Epson

Coraz powszechniejsze stają się pojemniki z tuszem napełniane za pomocą buteleczek. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia proces uzupełniania zapasów tuszu (unikamy bowiem całego cyklu wymiany kartridży) ale także jest bardzo oszczędne. Na stronie producenta czytamy, że jedna buteleczka wystarcza na wydrukowanie 5 000 stron. Przekładając tę sumę na cenę pojedynczej buteleczki- 65 zł- obliczamy, że koszt wydrukowania jednej strony wynosi zaledwie 1,3 grosza. To bardzo dobry wynik.

Epson EcoTank M1120 jest w stanie wydrukować 15 stron w ciągu jednej minuty. Natomiast dzięki rozdzielczości 1440 x 720 DPI, jakość wydruku na potrzeby warunków domowych jest całkowicie wystarczająca. Autorka testu chwali też to, że atrament nie rozmazuje się na kartce, co jest zdecydowaną zaletą względem innych podobnych urządzeń.

Jeżeli macie ochotę na kupno tejże drukarki, zastanówcie się, na spokojnie. A w celu zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy Was na stronę naszego sklepu: www.fart24.pl 🙂Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *