Test modelu Epson EcoTank L15150

Test modelu Epson EcoTank L15150

Wspominaliśmy już o wyjątkowej wydajności drukarek atramentowych marki Epson, które z powodzeniem mogą stawać w szranki z urządzeniami laserowymi. Na stronie Ceneo.pl pojawił się test urządzenia wielofunkcyjnego Epson EcoTank L15150. Wygląda na to, że poradziło sobie całkiem nieźle.

Po pierwsze urządzenie wyróżnia jego rozmiar – jak na drukarkę, jest wyjątkowo duże. A to dlatego, że może obsługiwać papiery o formacie A3+ (329 x 483 mm). Dotyczy to zarówno drukowania jak i skanowania dokumentów. Jak widać to sporo więcej od zwykłego A3. Bartłomiej Mazurek w swojej recenzji wskazuje także na kilka kluczowych elementów drukarki. Na początku warto wspomnieć o kilku podajnikach papieru, dzięki którym nie musimy co chwila uzupełniać zapasów. Co ważne, mogą one obsługiwać różne rodzaje papieru, a to bardzo ułatwia życie w momencie kiedy potrzebujemy drukować dokumenty na różnych nośnikach.

Foto: materiały prasowe Epson

Obsługę urządzenia umożliwia czytelny dotykowy wyświetlacz oraz panel numeryczny, którym nadamy faks. Redaktor zwraca również uwagę na funkcje bezprzewodowe ułatwiające transfer dokumentów: WiFi oraz wejście Ethernet obsługujące sieć lokalną w firmie.

Szybkość pracy urządzenia jest imponująca. Wydruk 25 stron czarno – białych zajmie zaledwie minutę. Taki sam czas dotyczy 12 stron kolorowych. Koszty wydruku również robią wrażenie. Według producenta za 450 czarno – białych stron zapłacimy zaledwie złotówkę. Podobna ilość stron kolorowych kosztować nas będzie natomiast 3 – 4 złote. Jest to możliwe dzięki pojemnikom na tusz napełnianym z buteleczek. Rozwiązanie to jest niezwykle wydajne. Pomylenie buteleczki i wlanie tuszu do niewłaściwego pojemnika jest natomiast niemożliwe ze względu na dopasowanie otworów obydwu elementów.

Foto: materiały prasowe Epson

Jeżeli chodzi o jakość obsługi dokumentów, ich wydruku i skanowania, stoi ona na najwyższym poziomie. Bartłomiej Mazurek chwali wyrazistość tekstu i nasycenie kolorów na fotografiach. Docenia także funkcję obustronnego wydruku i skanów, dzięki której nie ma potrzeby co chwila obracania kartek ze strony na stronę. Zeskanowane dokumenty urządzenie zapisuje w wybranym formacie BMP, JPEG, TIFF, PDF lub PNG.
EcoTank L15150 „sprawdzi się w małych firmach, sektorze edukacyjnym, domach, a także wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie i oszczędne drukowanie w dużych formatach”– mówi redaktor.

Cena urządzenia oscyluje w granicach 5000 złotych. Warto jednak zauważyć, że w momencie kiedy drukujemy dużo i to na formatach większych od A4, koszt kupna Epson EcoTank L15150 może się w krótkim czasie zwrócić. Producent zapewnia roczną gwarancję, z możliwością jej przedłużenia do 3 lat. Dzięki temu nie musimy się obawiać o naprawy i dodatkowe koszty.

Jeżeli jednak nadal macie wątpliwości, zapraszamy na stronę naszego sklepu, na której będziecie mogli poznać wszystkie szczegóły na temat tego urządzenia: www.fart24.pl 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *