Zestawy do głosowania i testów – Jako pomoc w edukacji

Zestawy do głosowania i testów – Jako pomoc w edukacji

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań mających na celu wykorzystanie nowych technologii w nauce. Przykładami takich urządzeń są m.in. tablice interaktywne czy cyfrowe pracownie językowe. Możemy także wykorzystać zestawy do głosowania i/lub testów po to, by urozmaicić sposób przekazywania wiedzy w szkołach.

Każdy zestaw do głosowania składa się z odbiornika i pilotów dla słuchaczy.  W zależności od potrzeb dostępne są zestawy składające się z różnej ilości pilotów – od kilku do nawet kilkuset. Dzięki temu można wybrać odpowiednią ilość, która będzie potrzebna w danej organizacji. Pilot pozwala na udzielanie odpowiedzi na pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, a także pytania typu tak/nie oraz prawda/fałsz.

Zestawy do głosowania idealnie nadają się do wykorzystania w procesie nauczania. Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wynika, że ich wprowadzenie znacząco poprawia jakość kształcenia. Uczniowie chętnie korzystają z tego typu sprzętu, są bardziej zaangażowani w proces uczenia się (w porównaniu do tradycyjnych metod nauczania), a także mogą w ten sposób zapamiętać o 40% więcej informacji.

Systemy głosowań doskonale sprawdzają się kiedy chcemy uzyskać informacje o wiedzy uczestników w maksymalnie krótkim czasie. Interaktywne zestawy do głosowania pozwolą w szybki sposób poznać odpowiedzi lub opinie uczestników ankiet czy szkoleń. Znajdują wszechstronne zastosowanie podczas różnego rodzaju spotkań oraz konferencji, nawet w bardzo dużych grupach (ograniczenie stanowi jedynie liczba pilotów, które posiadamy). Dzięki zastosowaniu technologii radiowej, piloty i odbiornik mogą być oddalone od siebie, co umożliwia głosowanie nawet przy większych odległościach.

Symultaniczne wykorzystywanie technologii takich jak zestawy do głosowania i testów wraz z zestawami interaktywnymi (tablice interaktywne z projektorem) czy salami językowymi, najbardziej podnosi efektywność szkolenia i prezentacji jak również nauczania i wykładów!

Poznaj naszą ofertę zestawów do głosowania i już dziś wybierz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *